Biz Kimiz?KukLita bir hayaldi...

Küçük bir kız çocuğunun düğümleri insana benzetip onları seslendirmesiyle başlayan, çeşitli kurslar ve seminerlerle yoğrulan ve Kuklita kukla atölyesinde gerçek olan bir hayaldi Kuklita!

Estel Lita Russo kukla yolculuğuna başladığında sekiz yaşındaydı. Yıllarca kukla yapmayı destekleyecek birçok eğitim aldıktan sonra bu edindiği deneyimlerle 2010 yılında hiç bitmeyecek öğrenim sürecine devam etmek üzere KukLita Kukla atölyesini kurdu.

KukLita 2015 yılında 12 kişiye ulaşmış olan profesyonel ruhlu amatör ekibiyle birlikte "Çorbada Sebzemiz Olsun" Projesini kurgulamış ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de  yükselişte olan obezite sorunu ile ilgili çalışmalara başlamıştır.

KukLita kukla sanatını okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklar için eğitim ve eğlence projelerinin geliştirilmesinde bir “iletişim aracı ve dili” olarak görür.KukLita yarattığı tüm kukla karakterlerini çocukların sağlıklı zihinsel ve bedensel gelişiminin aracı olarak tasarlar ve her bir karakterin bu amaca hizmet etmesini önemser.


KukLita özel olarak çocukların, genel olarak toplumun sağlıklı zihinsel ve bedensel gelişimini önceliklendirmeyen ve bu hedeflere zarar veren kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmaz.